UEFA відкриті
[search 0]
більше

Download the App!

show episodes
 
Thelbi i këtij podcasti do të jetë diskutimi mbi dënimin 10-vjeçar të KF Skënderbeut nga UEFA duke i parë ngjarjet hollësisht, një nga një dhe në mënyrë kronologjike: dyshimet e para nga organizatat Federbet, Bet Radar; fillimin e hetimeve nga UEFA; pezullimi 1-vjeçar dhe gjyqi i përshpejtuar në CAS; dënimi 10-vjeçar; përplasjet politiko-sportive në vazhdim; rrjedhja e informacionit dhe raportit të pretencës nga inspektorët e UEFA-s në media; kërcënimet dhe deklarata e Ceferin; protestat në ...
 
Loading …
show series
 
Gjyqi në CAS midis Skënderbeut dhe FSHF në lidhje me dënimin e dhënë nga Komisioni i Etikës në vitin 2017 për heqjen e titullit kampion. Procedurat e ndjekura, pjesëmarrësit në seancë, qëndrimet e palëve dhe juridiksioni i zbatuar në këtë rast. CREDITS: Ideja, realizimi: Brendon Salih, Rezar Naco Intervistues: Rezar Naco I ftuar në studio: Brendon …
 
Matchday 5 was rounded off with 5 more teams confirming their places in the Round of 16: City and Paris both progress from Group A despite the French side losing 2-1 in Manchester; Real Madrid and Inter qualify from Group D after convincing wins; and Sporting go through as runners up behind Ajax in Group C after a dramatic 3-1 victory over Dortmund…
 
Konteksti pas vendimit të CAS më 2016; UEFA i jep Partizanit vendin e Skënderbeut në Champions; polemikat dhe akuzat për trukimet e ndeshjeve dhe sezoni 2016-2017; vendimi i Komisionit të Etikës së FSHF-së; heqja e titullit të sezonit 2015-2016. CREDITS: Ideja, realizimi: Brendon Salih, Rezar Naco Intervistues: Rezar Naco I ftuar në studio: Brendon…
 
On the penultimate Matchday of the Group Stage two more teams seal their places in the Round of 16 – Michael Carrick’s Manchester United qualify after a 2-0 win at Villareal and Thomas Tuchel’s Chelsea blow Juventus away 4-0 at Stamford Bridge to progress. We hear from both managers as well as defenders Harry Maguire and Trevor Chalobah. There were…
 
Zhvillimi i gjyqit në CAS më 2016, natyra e procedurës së ndjekur administrative/disiplinore, kompetencat e Apelit të UEFA-s, raportet e BFDS, besueshmëria e tyre, përfshirja indirekte e klubit në trukimin e ndeshjeve, vendimi përfundimtar i CAS. Raportet e BFDS për katër ndeshjet e dyshuara CREDITS: Ideja, realizimi: Brendon Salih, Rezar Naco Inte…
 
Gjyqi në CAS midis UEFA-s dhe KF Skënderbeut mbi pezullimin 1-vjeçar të klubit në vitin 2016. Procedurat e ndjekura, kompentencat e organeve vendimmarrëse, pjesëmarrësit në seancë dhe qëndrimet e palëve. Juridiskioni i zbatuar në këtë rast. CREDITS: Ideja, realizimi: Brendon Salih, Rezar Naco Intervistues: Rezar Naco I ftuar në studio: Brendon Sali…
 
Elementët e tjerë që solli UEFA si fakte në gjyqin e Apelit. Marrëdhëniet e klubit dhe zyrtarëve të lartë me individë të konsideruar me integritet të dyshimtë nga UEFA; marrëdhëniet me kompanitë e basteve; perceptimi publik kombëtar dhe ndërkombëtar (mediet, lojtarët, tifozët). Vlerësimi i provave dhe vendimi i gjyqit të Apelit të vitit 2016. CREDI…
 
The Matchday Live team review another exciting night in the UEFA Champions League as a Liverpool progress after an impressive win over Atletico, Ajax come from behind against Dortmund and Leipzig rescue a late point over Paris. Elsewhere there were comfortable wins for Man City, Sporting and Inter. We hear from Jordan Henderson, Pep Guardiola, Phil…
 
The Matchday Live team review another dramatic night of Group Stage action as a Cristiano Ronaldo double saves United’s blushes in Bergamo. Elsewhere Bayern and Juventus progress in style and there were crucial wins for Barcelona, Chelsea, Lille, Villareal and Wolfsburg. We hear from Ronaldo himself as well as Ole Gunnar Solskjaer, Marc-Andre ter S…
 
Barra e provës. Çfarë nënkupton dhe kujt i takon në këtë proces gjyqësor. Çfarë është standardi i provës dhe cili është ai i zbatuar në këtë rast. Nocioni "comfortable satisfaction". Përmbledhja e çështjeve të trajtuara në gjyqin e Apelit: E drejta për t'u dëgjuar; Raportet e BFDS; Faktorët e tjerë. Çfarë është sistemi BFDS, si dhe pse u krijua; si…
 
Në këtë episod i ftuari ynë Brendon Salih sqaron çështje që kanë të bëjnë me gjyqin e Apelit 2016 të UEFA-s ndaj Skënderbeut. Shkuarja drejtpërdrejt në gjyqin e Apelit për shkak të procedurave të përshpejtuara. Pozicionet e palëve: përmbajtja e raportit të inspektorëve të UEFA-s që u përdor në aktakuzë; qëndrimi dhe mbrojtja e klubit. Më tej përmen…
 
The Matchday Live team review another exciting night with more drama and goals, as Manchester United came back from two goals down to beat Atalanta, Chelsea powered past Malmo, Bayern outclassed Benfica and Barcelona edged Dynamo Kyiv. We hear from Harry Maguire, Ole Gunnar Solskjaer, Thomas Tuchel and Mason Mount.…
 
The Matchday Live team review a goal-laden night in the Champions League, as Liverpool edge out Atletico, Ajax dismantle Dortmund and Man City hit five in Belgium. We hear from Jurgen Klopp, Alisson Becker, Pep Guardiola and Miralem Pjanic.UEFA
 
Episodi hyrës merret me historikun e sukseseve të klubit gjatë dekadës së fundit... Rikthimi tek trofetë kombëtarë, ecuria evropiane deri në hyrjen në grupe, sulmet mediatike dhe fillimi i dyshimeve nga organizata si Federbet, SportRadar deri në fillimin e hetimeve nga UEFA. CREDITS: Ideja, realizimi: Brendon Salih, Rezar Naco Intervistues: Rezar N…
 
Një podcast i ri mbi gjyqin e famshëm dhe dënimin e KF Skënderbeut nga UEFA. Ai është konceptuar në formatin e një interviste me hulumtuesin e pasionuar të kësaj çështjeje, Brendon Salih, i cili i sheh dhe i analizon ngjarjet hollësisht dhe në mënyrë kronologjike. CREDITS: Ideja, realizimi: Brendon Salih, Rezar Naco Intervistues: Rezar Naco I ftuar…
 
The Matchday Live team review a dramatic end to Matchday 2 as Cristiano Ronaldo made yet more Champions League history. We hear from Ole Gunnar Solskjaer and Bruno Fernandes after Manchester United’s injury time victory over Villareal, and a disappointed Ronald Koeman after Barcelona were blown away by Benfica. Plus we hear from Ruben Loftus Cheek …
 
The Matchday Live team review the third night of this season's UEFA Champions League Group Stage. We hear from Pep Guardiola after his City side were beaten in Paris and react to Moldovan champions Sheriff’s remarkable victory over Real Madrid. Plus we hear from Jordan Henderson and Erik ten Hag after Liverpool and Ajax also recorded impressive Mat…
 
The Matchday Live team review a thrilling night in the UEFA Champions League Group Stage with goals galore. We hear from Jack Grealish after Manchester City beat RB Leipzig 6-3 and also hear from Jurgen Klopp, Andy Robinson and match winner Jordan Henderson after Liverpool’s 3-2 thrilling win over AC Milan at Anfield. Plus there were four goals for…
 
The Matchday Live team review night one of this season's UEFA Champions League Group Stage. We hear from Thomas Tuchel and Romelu Lukaku after the defending champions Chelsea got off to a winning start against Zenit. There were also victories for Bayern, Juventus and Young Boys who shocked Manchester United in Switzerland.…
 
Joining Matt Cauz today is Golf Talk Canada's Host Mark Zecchino to take us through the US Open and TSN Reporter Mark Masters joins as he returns from Vegas to break down the Golden Knights and Canadiens series that's currently tied at 1-1. All that and much moreTSN 1050
 
The Matchday Live team discuss Chelsea overcoming Real Madrid to set up a Champions League final with Manchester City, while we hear from Thomas Tuchel, Cesar Azpilicueta, Thibaut Courtois and Mason Mount.UEFA
 
Loading …

Короткий довідник

Google login Twitter login Classic login